Відкрити домашню сторінку

Статистика виходу з ладу обладнання і стабілізаторів Phantom

До написання цієї статті спонукали заяви і домисли окремих "продавців" (у так званій партизанській рекламі в Інтернеті), які маючи на руках певні відомості про роботу стабілізаторів Phantom VS серії ("еліт"), але не маючи практичного досвіду його експлуатації, намагаються представити цей пристрій у дуже негативному світлі, сподіваючись, що вимазавши конкурентів у чорне, можна виглядати сірішим. Насправді, тішуся з цього, бо гріх не використати таку антирекламу на свою користь, оскільки накопичений за понад 2,5 роки фактаж дозволяє на конкретних даних розвіяти усі міфи, які ходять навколо цих стабілізаторів.

Отже, міф перший: стабілізатори серії "еліт" з плавним регулюванням настільки спотворюють синусоїду, що вся техніка буквально за рік часу виходить з ладу, особливо імпульсні блоки живлення, які мають конденсатори. Підставою для виникнення такого міфу є те, що стабілізатори використовують фазо-імпульсну модуляцію, яка на 5% спотворює синусоїдальність сигналу (дехто наміряв аж 8%). Що ж приведемо статистику по одному з об'єктів, де було встановлено VS-722E (випуск 11.03.2008), старішого у м.Львові не знайшли. Може є більша статистика в інших містах, будемо вдячні за надану інформацію.

Обладнання, яке було встановлено у будинку та причини його виходу з ладу (а також імовірна причина), якщо такі факти існують наведено у таблиці:

Обладнання та причини виходу з ладу (згідно заключення сервісних служб)

Назва обладнання та вік
Причина виходу з ладу
1 Лампа галогенова в-ва Китай - 15 шт Перегоріло 3 лампи
2 Лампа газова (економка) широкий цоколь в-ва Китай - 12 шт Перегоріла 1 лампа, другу розбила дитина (попадання предмета)
3 Лампа газова (економка) вузький цоколь в-ва Китай - 9 шт Перегоріло 3 лампи (усі в одному патроні, імовірно іскрить патрон)
4 Зарядний пристрій до фотоапарата Олімпус Li-10C Причину не встановлено
5 Касетний відеомагнітофон VCR Panasonic (1989 р.в.) Згорів блок живлення, імовірно від старості висохли конденсатори (на це грішать усі старі блоки живлення панасів)
6 Касетний відеомагнітофон VCR Sony (1995 р.в.) Працює до сьогодні
7 Зарядний пристрій телефону Nokia - 3 шт Працюють усі
8 Зарядний пристрій телефону Motorola - 1 шт Працює до сьогодні
9 Блок живлення до ноутбука - 3 шт Працюють усі
10 Котел Vaillant (напольний з циркуляційним насосом) - 1 шт Працює до сьогодні
11 Насос для підложного опалення - 1 шт Працює до сьогодні
12 Пралька Bosch - 1 шт Працює до сьогодні
13 Холодильник Samsung - 1 шт Працює до сьогодні
14 Мікрохвильова піч LG - 1 шт Працює до сьогодні
15 Монітор LG - 1 шт Працює до сьогодні
16 Системний блок з б/ж Asus - 1 шт Працює до сьогодні
17 Тюнер DreamBox 500S - 1 шт У момент удару блискавки згоріла мережева плата, блок живлення працює до сьогодні
18 Модем ZyXEL - 1 шт Працює до сьогодні
19 Модем D-Link - 1 шт Працює до сьогодні
20 Switch Asus - 1 шт Працює до сьогодні
21 Насос напору води, в-ва Італія - 1 шт Працює до сьогодні
22 Джакуззі КОЛО, в-ва Польща - 1 шт Працює до сьогодні
23 Кондиціонер SAMSUNG - 1 шт Працює до сьогодні
24 Тюнер EUROSKY - 1 шт Працює до сьогодні
25 Телевізор Grundic (1997 р.в.) - 1 шт Працює до сьогодні
26 Телевізор SONY LCD - 1 шт Працює до сьогодні
27 DVD-програвач Pioneer - 1 шт Працює до сьогодні
28 CD-магнітола Sony (1996 р.в.) - 1 шт Працює до сьогодні
29 Лазерна друкарка НР - 1 шт Працює до сьогодні
30 Фен Braun (1993 р.в.) - 1 шт Згорів двигун (були забиті порохами лопаті, постійно перегрівався, поки не згорів, 2 роки відпрацював при стабілізаторі, але старість — не радість)
31 Праска Philips - 1 шт Працює до сьогодні
32 Електробритви Philips - 2 шт Працюють обидві
33 Відеокамера Sony (1995 р.в.) - 1 шт Працює до сьогодні
34 Електродуховка Zanussi - 1 шт Працює до сьогодні
35 Витяжка Fagor (в-ва Польша) - 1 шт Працює до сьогодні
37 Безпровідний дзвінок (в-ва Китай) - 1 шт Працює до сьогодні
38 Безпровідний телефон Panasonic - 1 база, 2 додаткові трубки з зарядкою Працюють усі
39 Порохотяг Philips - 1 шт Працює до сьогодні
40 Міні-порохотяг Rowenta - 1 шт Працює до сьогодні
41 Привід гаражних воріт Marantec - 1 шт Працює до сьогодні
42 Привід в'їздних воріт Marantec - 1 шт Працює до сьогодні
43 Стабілізатор Phantom VS-722 - 1 шт Згорів після прямого удару блискавки в ЛЕП (інше обладнання вціліло), після ремонту й далі справно працює
44 Стабілізатор Phantom VS-722E - 1 шт Працює до сьогодні, на момент удару блискавки знаходився на демонстрації у клієнта
45 Домофон COMMAX - 1 шт Працює до сьогодні

Коротка інформація про об'єкт (полігон досліджень): прекрасний вид з вікна на баштовий кран, який з'їдає усю енергію від силового трансформатора; добрі сусіди вправно працюють, як зварками так й іншим будівельним електроінструментом; дім останній на лінії, а до силового трансформатора 0,8 км. Зимою кожного робочого дня напруга нижче 170В — щодобрийвечір, у вихідні дні 245В — звичайне явище.

Міф другий: стабілізатори "еліт" серії страшенно шумлять, обладнання, яке підключене до стабілізатора починає надзвичайно гудіти. Справді, стабілізатори "еліт" трохи шумніші за симісторні, але набагато тихіші за інші, що представлені на ринку, (на рівень шуму великою мірою впливає те, чи правильно підібрано робочий діапазон стабілізації). Крім того, справді, іноді спостерігається незначне дзизчання газових ламп (економок) китайського виробництва, рівень шуму до 18дБ (звук чимось схожий на іскріння проводки, але потрібно добре прислухатися, щоб почути). Можуть шуміти (підгуджувати) й деякі моделі мікрохвильових печей та дімерів для газових економних ламп. Тому наші клієнти поділилися на два табори: шанувальників симісторних і шанувальників тиристорних стабілізаторів, — десь у пропорції 20:80. Більшість за тиристорні, бо коли мережу "ковбасить" так, що аж замружитись хочеться, "еліт" серія знімає проблему на 70% (а це, повірте, немало). Тому ніхто особливо не ходить слухати економки (я б сам не звернув уваги, якби мені не вказали на це). В принципі, економки доволі часто і набагато голосніше шумлять і без стабілізатора (це для них нормальне явище), тож всі давно звикли і 80% людей здивовані, коли їм звертаєш на це увагу. Зрештою, під час демонстрації ми обов'язково просимо прислухатись, а остаточний вибір між симісторними і тиристорними завжди залишається за клієнтом. Інші ж вироби, дорогі лампи, лампи розжарювання й галогенки, а тим більше блоки живлення не шумлять взагалі. Але найбільший наш клопіт не це — найбільший клопіт, коли клієнт придбаває три пристрої і, не дай боже, виявиться, що один з них шумить трохи більше за два інші й тоді не допомагають вмовляння, що трансформатор мусить хоч трішки шуміти. Він у Фантома і так малошумний, бо тороїдальний (найменш шумний і найбільш компактний вид трансформаторів), а отже, якщо пристрій стоїть у коридорі в квартирі, то ви можете комфортно у спальні виспатися навіть при відчинених дверях, оскільки вночі без навантаження при правильно підібраному діапазоні рівень шуму — мінімальний. Однак, доводиться прислухатися до побажань клієнта й замінювати. Слід сказати, що трансформатори намотані таким чином, що з часом вони ще тугіше затягуються, отже, шумнішими вони не стануть.

Міф третій, останній: стабілізатори Phantom поганої якості й жахливим сервісом. Так і хочеться сказати: "Шановні, а де ви їх купували?". Всі стабілізатори, придбані у нас з безкоштовною доставкою, безкоштовним випробовуванням, консультацією, кваліфікованим встановленням, клієнт впевнений, що на час ремонту йому дадуть підміну і якщо випадок гарантійний — йому знімуть і поставлять на місце пристрій безкоштовно. Що стосується статистики виходу з ладу (а слід враховувати, що нами продано понад 100 екземплярів), то вона подана у таблиці:

Статистика виходу з ладу стабілізаторів Phantom (по Львову і області)

Пристрій
Причина виходу з ладу
1 VNT-842 (5 кВт) симісторний Прихований дефект трансформатора (раз на 2 дні спостерігалось відхилення напруги на 10В від норми на виході)
2 VS-722 (5 кВт) тиристорний Пряме попадання блискавки у ЛЕП (інше обладнання вціліло)
3 VS-722E (8 кВт) тиристорний Пряме попадання блискавки у ЛЕП (інше обладнання вціліло)
4 VS-722E (8 кВт) тиристорний Пряме попадання блискавки у ЛЕП (інше обладнання вціліло)
5 VS-722E (8 кВт) тиристорний Гризуни (малі миші) зуміли втиснутись у корпус в районі клемника і замкнули плату
6 VS-722E (8 кВт) тиристорний Заводський дефект плати управління
7 VS-724A (12,5 кВт) тиристорний Простріл конденсатора блоку живлення плати управління
8 VS-724 (10 кВт) тиристорний Конденсат на платі (клієнт намагався встановити пристрій самостійно і ним не було витримано умов встановлення в зимовий період, зарахували як гарантійний випадок)

Оце й усі випадки за 2,5 роки, лише три з них — чиста гарантія.

Наведений матеріал вже дозволяє зробити певні висновки про якість стабілізаторів Phantom.

Відкрити домашню сторінку

Для консультацій: Dr.Stab@stab.lviv.ua ICQ: 322293894, моб. тел. 050 555 96 01; 067 67 530 67 Святослав
©, 2010, «Dr.Stab» Передрук й поширення без згоди власника веб-сторінки заборонено